Се запалил мерцедес на најгорниот паркинг во Сити мол

by Фокус 13:42
13:42

Вчера попладне, на најгорниот кат во трговскиот центар „Сити мол“, каде се наоѓа паркинг, избувнал пожар во патничко моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици сопственост на М.А.(31) од Тетово.

Пожарот бил изгаснат од страна на лица од обезбедувањето на трговскиот центар.

- Advertisements -

Од МВР велат дека засега непознати се причините за пожарот.

Поврзани новости