Се подготвува зимска трансфер-бомба: Ибрахимовиќ доаѓа во Реал Мадрид!

by fokus

По заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, тимот од Шпанија се мачи да ја пронајде витинската форма во ЛА Лига.

Поради тоа, раководството е решено веќе во јануари да доведе врвен напаѓач, а изборот паднал, ни помалку ни повеќе, туку на Златан Ибрахимовиќ.

Имено, раководството на „кралевите“ е подготвено во јануари да тргне по Ибрахимовиќ, а се чини дека токму Швеѓанецот е идеално решение за нападот, иако има 37-години.

Поврзани новости