Премиерот Заев доби нецелосна тројка од народот

by fokus 19:35
19:35

Средната оценка која граѓаните му ја даваат на премиерот Зоран Заев за тоа колку ја оправдал нивната доверба е 2,78, покажува анкетата која денеска ја објави телевизија Телма.

На прашањето „Според Вас, на сакала од 1 до 5 колку премиерот Заев ја оправда довербата на народот со неговата работа“ најголем дел или 26 отсто одговориле со единица.

- Advertisements -

Поврзани новости