Богоевски: Никој не се обидува да ги негира грешките на оваа Влада

by fokus 19:24
19:24

Пратеникот Павле Богоевски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека главна разлика меѓу поранешната и сегашната власт, е дека оваа Влада не се обидува да ги негира своите грешки.

-Никој не се обидува да ги негира грешките во оваа една година. Тоа е и главната разлика меѓу оваа влада и претходната. Поддршката за целата Влада е намалена, бидејќи многу е тешко да се прифати дека политиките за долг рок не ги даваат резулатите веднаш, изјави Богоевски.

- Advertisements -

Поврзани новости