Пожар во бегалски камп во Париз

by Фокус 11:23
11:23

Синоќа изби голем пожар во бегалскиот камп во близината на пристаништето Кале, само неколку часа по крвавите терористички напади во Париз.

Повеќе пожарникари се бореле со огнената стихија, а сите присутни во кампот биле евакуирани.

- Advertisements -

Се уште не се открива дали има жртви во пожарот, а заменикот на градоначалникот Филип Мињоне ја отфрла информацијата дека пожарот избил како одмазда за терористичките напади.

Поврзани новости