Посебен сообраќаен режим во Скопје поради состанокот во Процесот Брдо – Бриони

by Fokus

Во Скопје денеска и утре ќе има посебен сообраќаен режим поради лидерскиот состанок во Процесот Брдо – Бриони, соопшти МВР.

-Во текот на овие два дена во официјална посета на Република Северна Македонија ќе бидат поголем број странски делегации и од тие причини сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје ќе се одвива под услови на посебен режим на сообраќај, наведува Министерството.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците опфатени со посебниот режим на сообраќај.

Поврзани новости