Полицискиот час го прекршиле 36 лица, 412 санкции за неносење маска

by Fokus 10:58
10:58

Триесет и шест лица не ја почитувале тековната забрана за движење, што е во сила од 20 часот навечер до 5 часот наутро, а изминатото деноноќие се регистрирани 412 прекршоци за мерката носење лична заштита на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел да се спречи ширењето на Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости