По сите скандали, ССМ денеска избира нов претседател, единствен кандидат Димовски

by Fokus 10:22
10:22

Сојузот на синдикати на Македонија денеска на вонреден конгрес во Охрид ќе го избира новиот претседал, а единствен кандидат е актуелниот в.д. претседател Дарко Димовски кој доаѓа од Синдикатот на СУТКОЗ.

Покрај него, за претседател на ССМ конкурираа и претседателот на УПОЗ, Пецо Грујовски и претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Ацо Антовски, но нивните кандидатури не поминаа на седницата на Претседателството на ССМ бидејќи не ги исполнувале условите.

- Advertisements -

Поврзани новости