Педесетгодишен велешанец пронајден мртов на улица

by fokus

Педесет и тригодишен велешанец е пронајден мртов на улица вчера околу 16 часот.

Според денешниот билтен на МВР, починатиот З.С. е пронајден на улицата „Благој Ѓорчев“ во Велес по што е извршен увид на местото на настанот, а телото на починатиот е испратено на обдукција на Институтот за судска медицина во Скопје.

Случајот во полиција бил пријавен од Итната медицинска помош околу 16:15 часот.

Поврзани новости