Партијата на Лилјана Поповска ќе коалицира со СДСМ на локалните избори

by Fokus 13:40
13:40

ДОМ предводена од пратеничката Лилјана Поповска на синоќешната конвенција донесе одлука за заеднички настап со коалицијата предводена од СДСМ на претстојните локални избори, соопштија од партијата.

– Делегатите донесоа конечна одлука за заеднички настап со коалицијата предводена од СДСМ. Оваа одлука следеше по позитивниот став на Централниот одбор на ДОМ во однос на предлогот на СДСМ. Во дискусиите на конвенцијата беше ценета вкупната политичка ситуација во земјата и потребата за продолжување на реформските процеси преку обединување на силите – информираат од ДОМ.

- Advertising -

 

Поврзани новости