Пандев: Уште еден чекор до остварување на нашите соништа, Македонија вечна!

by fokus 14:19
14:19

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев по победата против Косово и пласманот во финалето на Лига нации од сегментот Д, се огласи на социјалната мрежа Инстаграм со порака до своите фанови.

„Уште еден чекор до остварување на нашите соништа. Македонија вечна“, напиша Пандев.

- Advertisements -

По синоќешната победа, Македонија е само на чекор да испише историја и да се пласира на Европско првенство.

Поврзани новости