Нови 489 позитивни случаи на ковид 19

by Фокус 20:57
20:57

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.892 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на ковид-19.

Ситуацијата по градови е следна: Скопје-230, Куманово-28, Штип-7, Прилеп-21, Тетово-18, Струга-15, Велес-11, Битола-13, Охрид-26, Кавадарци-18, Гостивар-16, Гевгелија-14, Струмица-18, Крива Паланка-6, Радовиш-6, Крушево-4, Кочани-8, Пробиштип-2, Демир Хисар-1, Македонски Брод-1, Пехчево-4,  Валандово-5, Виница-3, Делчево-1, Кратово-2, Свети Николе-2, Кичево-2, Ресен-4, Неготино-3.

- Advertisements -

Со тоа, вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 80.896 лица.

Поврзани новости