„Метлата“ нема да ги допре министрите на ДУИ, само ќе ги изротира?

by fokus 20:54
20:54

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, истовремено и вицепремиер во Владата, за ТВ21 рече дека ДУИ ги дефинирала имињата на министрите кои ќе бидат опфатени со реконструкција на владиниот кабинет. Запрашан колку министри на ДУИ ќе бидат сменети, Османи одговори:

-Колку министри на ДУИ можат да бидат сменети? Јас мислам дека многу наскоро треба да има пополнување на Министерството за политички систем, што подразбира некаков вид рокада за да се пополни тоа место или евентуално да се пополни местото кое ќе биде ослободено. Ова значи дека ќе бидат пополнети две места, од кои едното ќе биде само рокада.“, рече Османи.

- Advertisements -

Поврзани новости