Заев до Меркел: Ако не испорачате датум, може да го отворите патот за влијание од трети страни

by fokus 21:05
21:05

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на телевизија 24 прашан што ќе и каже на Меркел на срадбата која следува, одговори:

-Испорачавме, должност е да испорачате. Ако не се испорача, не очекувајте Вучиќ и Тачи да бараат договор. Ако не испорачате, може да го отворите патот за влијание од трети земји и трети страни. Знаат и самите дека можат да го вратат национализмот, радикализмот. Тоа е причината зошто сметам дека ќе испорачаат.

- Advertisements -

Поврзани новости