Меси се враќа во Барселона?

by Fokus 22:50
22:50

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува дека е можно по крајот на тековната сезона во Барселона да се врати некогашната каталонска ѕвезда, Лионел Меси.

Тој не игра според очекувањата во ПСЖ, а и челниците на Барселона пред извесно време посочија дека е можно враќање на Меси на „Камп Ноу“, каде веројатно и би било завршување на неговата кариера.

Поврзани новости