Македонија непоразена од Италија

by fokus

Македонската фудбалска репрезентација остана непоразена од Италија и натпреварот го заврши нерешено.

Енис Барди од слободен удар од 20 метри десет минути пред крајот го обезбеди новото реми.

Натпреварот се одигра на арената „Тодор Проески“ во рамки на 5.коло во квалификациите за Европското првенство 2024 година.

Поврзани новости