Македонија играше, Грузија даваше голови: Пораз за „рисовите“ во Тбилиси

by fokus 20:12
20:12

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 2-0 на гостувањето кај Грузија во рамки на 5.коло во Лигата на нации со што завршија сите наши надежи за првото место во групата. Со овој триумф Грузијците го осигураа местото во баражот за пласман на Европското првенство во 2024 година.

Следи мечот Македонија – Бугарија во Скопје на 26-ти по кој ќе биде познат конениот изглед на табелата. На Македонија и одговара и реми за да заврши на второто место, но победата е иператив – само така ќе се одржи атмосферата на високо ниво пред следните квалификации за ЕУРО 2024.

Ј.Ц.

Поврзани новости