Легендарниот Шевченко со позитивен коментар за македонската репрезентација

by Fokus

Селекторот на Украина, Андриј Шевченко ја коментираше групата во која, покрај Македонија, се наоѓаат уште селекциите на Австрија и Холандија:

„Денес нема лесни противници, Австријците имаат добар тим, и Македонија исто така не е лоша, а Холандија е фаворит во групата. Иако нема да играат со Ван Дајк, Холанѓаните се многу силни“, истакна Шевченко.

Поврзани новости