Курир: Двојно повеќе шведски туристи во Скопје од лани

by lali

Скопје лани се искачи високо на листата на популарни туристички дестинации меѓу Швеѓаните, јави дописникот на МИА од Гетеборг, пренесува “Курир”.

Швеѓаните во текот на 2013 година пребарувале двојно повеќе патувања за Скопје во споредба со 2012 година, покажуваат сумираните податоци на популарниот туристички сајт „Skyscanners“.

Според податоците на сајтот, во 2012 година Скопје го посетил еден Швеѓанец, а во 2013 година – двајца.

Поврзани новости