Коста Јаневски ќе се бори за градоначалничкото столче во Струмица, општината која три мандати ја предводеше Заев

by Fokus 11:01
11:01

Коста Јаневски е предложен за кандидат за градоначалник на Струмица од редовите на СДСМ.

Тој ќе се бори за градоначалничкото столче, на кое три мандати претходно седеше лидерот на владејачката партија Зоран Заев, кој во моментов ја извршува премиерската функција.

- Advertising -

Поврзани новости