Во Валандово за кандидат за градоначалник од СДСМ е Перо Костадинов, за Демир Капија Лазар Петров, во Крушево се кандидира Томче Христоски

by Fokus 10:53
10:53

Политичките партии финишираат со листите за кандидатите со кои ќе влезат во трката за градоначалници на престојните локални избори што ќе се одржат на 15 октомври, годинава.

Во владејачката партија познати се имињата на повеќето кандидати, кои ќе се борат да ја заземат градоначалничката фотеља.

- Advertising -

Во Валандово за кандидат за градоначалник е предложен Перо Костадинов, за Демир Капија Лазар Петров, во Крушево се кандидира Томче Христоски, во Македонска Каменица Соња Стаменкова, во Пласница Шресим Ајроски, во Ресен во трката влегува Живко Гошаревски, во Сопиште Далибор Богдановски, за Старо Нагоричане СДСМ предлага уште една жена кандидат Жаклина Јовановска, за Чашка Горан Стојановски.

Поврзани новости