Комити ги повикаа граѓаните вечерва на протест, тие ќе организираат утре

by fokus

Навивачката група Комити утре ќе организира протест поради смртта на Никола Саздовски-Саздо.

Денеска ги повика граѓаните да се придружат на вечерашниот протест организиран преку социјалните мрежи.

-Малку доцниме, но мора да не разберете, скршени сме од тага.
Денес, во 20.00 дојдете пред Собранието на Република Македонија, заедно со вашите фамилии да го поддржиме мирниот народен собир. Нашиот протестен марш ќе се одржи во утрешниот ден и ќе бидете дополнително известени во тек на денов!!!, се вели во објавата на Комити.

Поврзани новости