Калиопи со концерт во Крагујевац: Дојдов да ве прегрнам со песна!

by Fokus

Вечерва со почеток од 20 часот, македонската дива Калиопи ќе одржи концерт во Театарот за деца во Крагујевац.

Нашата пејачка се почесто гостува во соседните земји од поранешна Југославија, а очигледно е дека со нетрпение го очекува вечерашниот настап.

„Крагујевац, дојдов да ве прегрнам со песна“, напиша Калиопи на нејзиниот Твитер налог.

Поврзани новости