Хоспитализиран 99-годишниот принц Филип затоа што не се чувствувал добро

by Fokus 10:55
10:55

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, 99-годишниот принц Филип, примен е во болница во Лондон од претпазливост зашто не се чувствувал добро, соопшти Бакингамската палата.

Тој не се чувствувал добро неколку дена, а тој заедно со кралицата во текот на минатиот месец ја примија вакцината против корона вирусот.

Поврзани новости