Груевски: Да имаме чист избор за нов лидер на ВМРО и после сите заедно да ја вратиме власта

by Фокус 12:32
12:32

Во тек е внатрешна кампања за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска се уште актуелниот партиски лидер Никола Груевски.

-Кога има ваква кампања има се и сешто. Јас им порачав на кандидатите да ги поведе разумот, а не емоциите. Да имаме избор на нов претседател дамка и по 24 декември сите заедно да ја вратиме власта – рече Груевски.

Поврзани новости