Османи: Деновиве ќе има дополнителни консултации за испразнетите министерски места

by Фокус 12:35
12:35

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска изјави поголема реконстуркција на владата нема да има, туку дека течат само разговори за пополнување на испразнетите министерски местa.

-Барем според тоа што до денеска е разговарано, не очекувам да има поширока реконструкција на Владата, туку начелно пополнување на испразнетите места по локалните избори – истакна Османи.

- Advertisements -

Тој истакна дека собраниската агенда не дозволува разгледување на нови предлози до 25 декември, така што, според него, овие денови ќе се искористат за дополнителни консултации.

Поврзани новости