Градоначалникот на Кавадарци вмешан во изборен поткуп?

by fokus 22:53
22:53

Ром од Кавадарци денеска пријавил в полиција дека градоначалникот Александар Панов му нудел 1 000 денари за да гласа за владејачката ВМРО-ДПМНЕ на изборите во недела.

Според пријавата во МВР, Панов нудел поткуп во неговиот кабинет.

- Advertisements -

Градоначалникот во изјава за Телма ги отфрли обвинувањата и вели дека се работи за клевета.

 

Поврзани новости