Голема Русија повторно се раѓа, напиша Медведев

by fokus

Заменик претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев се огласи преку својот налог на Телеграм по потпишувањето на указот за пристапување на четирите окупирани украински региони во Русија.

-Вистината триумфира! Голема Русија повторно се раѓа!, напиша Медведев.

Поврзани новости