Го прободел со нож во паркот спроти Дижонска

by Фокус 13:20
13:20

Во Секторот за внатрешни работи Скопје стигнала пријава од С.И.(42), според кого околу 20.30 часот кај паркот спроти улицата “Дижонска“ Ф.А.(19) со употреба на нож му нанел рана на неговиот 16-годишен син.

Тој бил пренесен во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде лекар констатирал телесна повреда.

- Advertisements -

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости