Геогриевски: До ден денес не знам кој ја формираше ВМРО-НП

by fokus 19:30
19:30

Јас учествував во формирањето на ВМРО-ДПМНЕ, но до ден денес не знам кој ја формираше ВМРО-НП, рече Љубчо Георгиевски во вечерашното гостување на Телма.

-Маса на луѓе ме тераа да станам претседател на ВМРО-НП. Кога ќе направам анализа на тие луѓе, речиси сите од нив потоа се вратија во ДПМНЕ и добија функции. Мислам дека целта беше да ме дислоцираат мене од ДПМНЕ, а за тоа имаа поддршка и од странците, со кои тогаш Груевски сосема добро стоеше, изјави Георгиевски.

- Advertisements -

Поврзани новости