Георгиевски: Заев е најзаслужниот за демистифицирање на досегашната власт

by fokus 20:19
20:19

Љубчо Георгеивски во вечерашното гостување на телевизија Телма изјави дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев е најзаслужниот за демистифицирање на досегашната власт.

Според Георгиевски, Заев ја заслужува позицијата премиер, бидејќи поминал низ доста тешки моменти во борбата за демистификација на власта на ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

Тој смета дека искуството што го има лидерот на СДСМ во раководење на локална власт ќе биде значајно за водење на извршната власт.

Поврзани новости