ГАЛЕРИЈА: Поплавени простории во Музејот на Македонија

by fokus 10:52
10:52

Музејот на Македонија е запуштен, а неодамнешните врнежи од дожд предизвикаа дополнителна штета. Поплавени простории и распукани ѕидови е сликата која може да се види од внатрешноста на овој објект. Новиот министер Роберт Алаѓозовски на својот фејсбук профил објави неколку фотографии кои ги направил додека вршел увид на објектот Музејот на Македонија.

-Ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство, нашиша министерот Алаѓозовски.

- Advertisements -

Поврзани новости