(ФОТО+ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Козле, се запалиле автомобил и мотор

by Фокус

Во населбата Козле се случи тешка сообраќајна несреќа, кога мотор удрил во патничко возило.

Како што може да се види на фотографиите што пристигнаа во редакцијата на „Фокус“, по сударот настанал пожар, во кој е пеплосан моторот, како и предниот дел од возилото.

Повредени се шоферот и на возилото и на моторот, кои се пренесени во болница.

Поврзани новости