(ФОТО) Големо невреме во Србија

by Фокус 22:54
22:54

Невреме ја зафати Србија, па така на северот на државата беа забележани апокалиптични сцени какви што ретко се гледаат.

На некои места има и паднати дрва, а исто така се оштетени и патнички возила, додека во Нови Сад се забележани страшни сцени поради грмотевиците.

Од петок до крајот на неделата се очекуваат повремени дождови и грмотевици, кои локално може да бидат проследени со град и силен ветар.

Поврзани новости