Бројот на заразени се зголемува, денеска регистрирани 36 случаи

by Fokus 15:29
15:29

Денеска се регистрирани 36 нови случаи на Ковид 19 информираше Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Така, во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19:
Куманово – 15, Скопје – 7, Тетово – 6, Гостивар – 2, Прилеп, Велес, Штип, Струмица ,Кочани и Кичево – по 1.

- Advertisements -

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од: Тетово – 5, Скопје – 4, Битола – 2 и Свети Николе – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Поврзани новости