Бисера во скафандер, за ненормалното да биде нормално!?

by fokus 20:05
20:05

Пишува: Наум СТОИЛКОВСКИ

Потегот на онаа Бисера, но и на докторот, покажа дека Диктаторот кој не води сметка за запирање на епидемијата, во своето новонормално, односно живеење (преживување) со вирусот, може да се сети утре сите болни да одат на работа во скафандери. Бидејќи и така вакцини не набавува, зошто да не.

- Advertisements -

Целата колумна прочитајте ја во новиот број на неделникот „Фокус“ кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

Поврзани новости