Aвионoт „Пејпер” се урнал кај Велес

by fokus 19:28
19:28

Приватен комерцијален авион кој попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден во близина на Велес.

Авионот се урнал откако претходно побарал слетување и надополнување на гориво на Скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Италијанскиот авион од марката „Пајперс“ кој возел со германски регистерски таблички бил регистриран за двајца пилоти и плус пет патници, но не се знае колку луѓе се возеле во него покрај пилотот.

Летот на авионот  започнал во Тревизо, Италија и се претпоставува дека крајна дестинација му била Приштина.

Поврзани новости