Авион исчезна во околината на Скопје

by fokus 18:55
18:55

Приватен авион со шест патници исчезна од радарот при слетување на Скопскиот дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Од МВР за порталот потврдиле дека авионот исчезнал во близина на Катланово на слетување во 17: 40 часот.

Според првичните информации авионот полетал од Тревизо, Италија и побарал дозвола за слетување во Скопје за дополна на гориво.

МВР започна потрага по авионот.

Поврзани новости