Активисти на Шарената револуција на пратеничка листа на СДСМ

by fokus 20:09
20:09

Пет активисти од Шарената револуција ќе се најдат на пратеничката листа на Социјалдемократскиот сојуз, дознава Телма.

Иако се уште не е официјализирано, високи партиски функционери брифираат дека разговорите веќе се во тек. Еден од активистите кои се споменуваат е Павле Богоевски, кој вели дека се отворени за соработка со опозицијата, но немало конкретен предлог ниту имиња.

Од СДСМ претходно излегоа со иницијатива за формирање на широк опозициски фронт за уривање на актуелната власт.

Поврзани новости