По 19- пат вчера се одржа манифестацијата “Избираме најуспешни битолчани” за 2017 година. Битолски весник синоќа ги додели наградите на најуспешните.

Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.