СДСМ: 11-годишните политики на ДПМНЕ направија пустош

by Fokus

„11-годишното расипничко и криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави пустош во економијата, реагираат од владејачката СДСМ.

„Токму неспособноста и криминалните политики на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски се причината за предизвиците со коишто денес се соочува Фондот за пензинско и инвалидско осигурување. Граѓаните можат да бидат спокојни, Владата предводена од СДСМ презема низа на мерки за санирање на штетите, стабилизација и одржливост на Фондот. Владата се грижи за сегашните и идни пензионери, исплатата на пензиите ќе продолжи редовно и навремено – се наведува во партиското соопштение.

 

Поврзани новости