Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица

by Fokus

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Еквадор.

Земјотресот бил длабочина од 75 километри и се случи во 13.12 часот, по локално време.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓе во паника излегуваат на улиците.

 

Поврзани новости