Застреланиот фудбалер мртов бил донесен во болница

by fokus 20:01
20:01

Министерството за здравство вечерва соопшти дека Мартин Јанушев кој попладнево беше затрелан во Аеродром во болницата бил донесен мртов.

-Во врска со лекарскиот третман на застреланото  лице во Аеродром информираме дека лицето било донесено во болницата Св Наум Охридски без знаци на живот. И покрај тоа , докторите се обидувале да го реанимираат лицето 40 минути но безуспешно, стои во соопштението на Министерството за здравство.

Поврзани новости