Шекеринска: Има најави дека неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за одредени реформи

by fokus 19:53
19:53

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека веќе има најави од неколку пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе гласаат за дел од реформите предложени од Владата.

-Има најави од неколку пратеници кои не се дел од пратеничкото мнозинство дека ќе гласаат за одредени реформи кои се во интерес на граѓаните на Македонија. Станува збор за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и неговата коалиција, рече Шекеринска.

- Advertisements -

Поврзани новости