Запалени четири куќи во Куманово

by Фокус 17:27
17:27

Според засега неофицијални информации, во населбата Дива населба во Куманово, горат четири куќи на местото каде што се водат престрелките, а според жителите таму веќе се упатило и противпожарно возило.

Неофицијално, запалено е и училиштето „Вук Караџиќ“ кое се наоѓа во тој дел од градот.

- Advertisements -

Поврзани новости