Телма: Загинале тројца припадници на безбедносните сили

by Фокус

Телевизија „Телма“ во моментот информираше дека во престрелката во Куманово загинале тројца припадници на безбедносните сили, повикувајќи се официјална потврда од нивните семејства. Од телевизијата информираа дека сите тројца полицајци се од тетовско.

Јавноста, пак, се уште чека официјални информации од Министерството за внатрешни работи, но таму се уште не е закажана прес- конференција.

Поврзани новости