Заев: Заштитен е македонскиот идентитет, време е за одлука

by fokus 10:12
10:12

Премиерот на Македонија, Зоран Заев на својот профил на Фејсбук, порача дека македонскиот идентите е затитен со Договорот со Грција и апелираше дека е време за одлука.

Тој тоа го порача во пресрет на референдумот, кој ќе се одржи на 30-ти септември оваа година.

- Advertisements -

„Со договорот македонскиот идентитет е заштитен. Граѓаните на Македонија влегуваат гордо во НАТО и ЕУ.

Време е за одлука! Одиме напред во НАТО и ЕУ“, истакна Заев на својот профил.

Поврзани новости