Арета Френклин е тешко болна

by fokus

Кралицата на соулот, Арета Френклин е во тешка здравствена состојба и моментално се наоѓа во Детроит, опкружена со своите најблиски.

Таа долги години се бореше со вишокот на килограми и алкохолизмот, а долго време беше и страсен пушач на цигари. Френклин последниот настап го имаше минатата година, а и самата најави дека нема повеќе да прави концерти.

Поврзани новости