Заев со прес во 17 часот

by Фокус 15:59
15:59

Во 17 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе има обраќање од седиштето на партијата. Пренос во живо (Live streaming) можете да следите на www.sdsm.org.mk

Претходно, претседателот Ѓорѓе Иванов, имаше прес конференција на која соопшти дека не ја повлекува одлуката за општа аболиција.

Поврзани новости