Заев на средба со Касами: Нема да има влада пред понеделник

by Фокус 16:54
16:54

Лидерот на СДСМ и мандатар Зоран Заев, во пресрет на средбата со лидерот на БЕСА Биљал Касами во парламентот, изјави дека нема да се формира влада до понеделник.

-Кога ќе се случи тоа, не зависи само од СДСМ, туку и од коалиционите партнери кои треба да ги усогласат ставовите – рече Заев.

- Advertisements -

Претходно, тој во партиското седиште се сретна со лидерите на ДУИ и на Алијансата на Албанците, Али Ахмети и Зијадин Села.

Поврзани новости